Oaza Dzieci Bożych

Nasza wspólnota posiada piękną nazwę, która wskazuje wyraźnie na bliskie pokrewieństwo swych członków z samym Bogiem – skoro „Dzieci Boże” to równocześnie „bracia i siostry Jezusa” Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.

Jan Paweł II

Naszym wzorem jest Maryja, więc pragniemy  uczyć się  o Niej, naśladować Jej prostotę, pokorę, posłuszeństwo wobec Boga i miłość do ludzi.

Kiedy wybija godzina 15:30 w każdy czwartek w domu parafialnym spotyka się grupa formacyjna Dzieci Boże. Wszystkie dzieci, małe i duże zbierają się w kółeczku, zaczynają modlitwę i wzbudzają swoje intencje. Kiedy przywitały się już z Bogiem, zasiadają na krzesłach, by wysłuchać pani katechetki i animatorów co dziś będą robić na spotkaniu. Zazwyczaj na początku pobudzają swoje umysły i omawiają przygotowane wcześniej przez animatorów tematy. Przez poznawanie prawd Bożych umacniają swoją wiarę i pogłębiają religijną wiedzę. Mile oczekiwanymi gośćmi są ksiądz Krzysztof i ksiądz Tomasz, którzy wnoszą do sali wiele radości i słodkości. Ufając Bogu jesteśmy otwarci na zgłębianie Słowa Bożego, potrzeby drugiego człowieka i budowanie wspólnoty. Gdy nadejdzie czas Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych wystawiamy jasełka i misteria. Kiedy nadchodzi czas wakacji ksiądz proboszcz organizuje letni wypoczynek nad morzem oraz dyskoteki. Kolędujemy również podczas Bożego Narodzenia, urozmaicają świąteczny czas naszym mieszkańcom. Dzięki spotkaniom Dzieci Bożych nawiązujemy wiele nowych przyjaźni. Nigdy nie odmawiamy sobie pomocy, zawsze się wspieramy i wspaniale spędzamy ze sobą czas. Wszystkie te spotkania wnoszą do naszego życia wiele uśmiechu i szacunku do innych.

Grupę założyła w 2002 roku pani mgr Małgorzata Dziadkiewicz. Obecnie na spotkania uczęszcza około 30 osób. Na tak liczną grupę przypada  pięciu animatorów:  Aleksandra Smelik, Magdalena Krysta, Dawid Holeksa, Natalia Pindel, Natalia Wadas

Liczba uczestników cały czas się zmienia ponieważ osiągając wiek 13 lat nasi podopieczni przechodzą do młodzieżowej oazy.