Oaza młodzieżowa

Wspólnota oazowa spotyka się, co piątek wieczorem.  Jest to dla nas czas, w którym możemy podziękować Bogu za to, co dla nas  robi, ale również poprosić o natchnienie na przeżycie w zgodzie z  przykazaniami dalszego życia. Na spotkaniach poruszamy tematy związane z  Pismem Świętym – rozważamy fragmenty w kontekście życia człowieka. Do  grupy należą osoby w różnym wieku: od gimnazjalistów, przez uczniów  szkół średnich do studentów. W czasie świąt Bożego Narodzenia odwiedzamy mieszkańców Górek i  ofiarujemy im naszą kolędę. Spotykamy się też przy symbolicznym opłatku,  by życzyć sobie Bożej łaski i opieki. Podczas ferii zimowych wyjeżdżamy w góry do Zawoi. Te kilka dni zawsze  aktywnie spędzonego czasu zbliża nas do siebie. Razem dbamy o porządek,  przygotowujemy posiłki i szykujemy się do wspólnej modlitwy wieczornej,  która jest dla nas ogromnym przeżyciem. Tutaj stajemy się kimś więcej  niż tylko grupą przyjaciół. Bardzo ważnym okresem jest dla nas czas Wielkanocy. Właśnie wtedy – w  Wielki Czwartek wystawiamy dla parafian przedstawienia teatralne.  Pragniemy nimi udowodnić i pokazać, że zło, które otacza nas każdego  dnia można pokonać, można i trzeba zaufać Bogu, bo On zawsze znajduje  wyjcie z trudnych, życiowych sytuacji.

W czasie letnich wakacji wyjeżdżamy nad morze. Tam każdego dnia  spotykamy się na Mszy Świętej i na śpiewie.. Jest też oczywiście czas na  kąpiel w morzu, wycieczki czy zabawę. Dzień kończymy zawsze modlitwą  wieczorną. Wtedy oddajemy Bogu dzień dzisiejszy i pełni nadziei czekamy  na nowe jutro.

Zawsze z uśmiechem na twarzy wracamy jednak do domu. Dla wielu z nas  oaza znaczy bardzo dużo. Jest miejscem gdzie zawsze znajdziemy wsparcie  oraz przyjaciół, którzy się od nas nie odwrócą. Ta wspólnota nie  przetrwałaby jednak, gdyby obok nas i w nas nie było Boga i Jego  przebaczającej miłości.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga w każdy piątek o  18.15. Spotkania odbywają się w sali mikroklimat domu parafialnego.

Do zobaczenia!