Oferta pielgrzymki do Meksyku

Pielgrzymka  do Meksyku

Termin 08- 22.11.2024r.

 

„Świat jest jak księga – kto nie podróżuje, ten czyta tylko jedną stronę .” ( św. Augustyn )

DZIEŃ 1: 08.11.2024r. WYLOT

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – paszportowa. Wylot do Meksyku z Krakowa przez Istambuł.

DZIEŃ 2: 09.11.2024r. PRZYLOT CDMX – GAUDALUPE

Przylot do Meksyku, Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe Stara i Nowa Bazylika. Wzgórze Objawień. Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Transfer do hotelu, odpoczynek po trudach podróży. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3: 10.11.2024r. ZOCALO – XOCHIMILCO

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody”. Rejs gondolami w rytm muzyki mariachi, nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4: 11.11.2024r. TEOTIHUACAN – CHOLULA – PUEBLA

Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami, aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i o ile to będzie możliwe wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Przejazd do Puebli. Po drodze przystanek w Cholula, czas wolny w pięknym miasteczku, gdzie znajduje się największa piramida Meksyku. Nocleg w Puebli.

DZIEŃ 5:  12.11.2024r. PUEBLA ZOCALO – OAXACA

Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z Katedrą, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Oaxaca jest jednym z najpiękniejszych regionów Meksyku. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: 13.11.2024r. MONTE ALBAN – SANTA MARIA DEL TULE – FÁBRICA DE MEZCAL – TEHUANTEPEC

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tehuantepec.

DZIEŃ 7: 14.11.2024r. KANION SUMIDERO – SAN JUAN CHAMULA–ZINACANTAN SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Wczesny poranny wyjazd ok 5.00. śniadanie w formie suchego prowiantu. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np. formacji skalnej zwanej „choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan . Wieczór w San Cristobal de las Casas. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: 15.11.2024r. SAN CRISTOBAL CITY – PALENQUE

Wyjazd z hotelu. Śniadanie w drodze. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 9:  16.11.2024r. PALENQUE – CAMPECHE

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 : 17.11.2024r. MERIDA – IZAMAL – PISTE

Śniadanie. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Przejazd do niezwykle uroczego „żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993r. swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Nocleg w okolicy Chichen Itza.

DZIEŃ 11: 18.11.2024r. CHICHEN ITZA – CENOTE – RIVIERA MAYA

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Orzeźwiająca kąpiel w niesamowitej, wapiennej studni- Cenote, z jakich słynie Półwysep Jukatan. Przejazd na Wybrzeże Majów, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DZIEŃ 12 -13 19-20.11.2024r.  RIVIERA MAYA

Odpoczynek all inclusive.

DZIEŃ 14 : 21.11.2024r. WYLOT

Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Europy.

DZIEŃ 15: 22.11.2024r. PRZYLOT

Przylot na lotnisko w Krakowie. Transfer do Górek Wielkich. Zakończenie pielgrzymki.

CENA : 1450 USD + 4250 zł

Cena obejmuje : 

 • Bilety lotnicze na trasie Warszawa-Mexico City, Cancun – Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* standard meksykański i hotel 5* all inclusive z dostępem do morza
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu
 • Transport klimatyzowanym autobusem
 • Wejściówki do zwiedzanych miejsc wg programu
 • Transfery lotniskowe w Meksyku + transfer na lotnisko w Krakowie.
 • Codzienna msza święta w lokalnych kościołach lub w hotelach w przypadku uwarunkowań programowych,
 • Przewodnik w języku polskim w czasie objazdu
 • Ubezpieczenie KL i Nww
 • Wszystkie opłaty na Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów
 • Zwyczajowe napiwki dla obsługi na całej trasie

Cena nie zawiera : 

 • Napojów do posiłków
 • Pamiątek i wydatków osobistych
 • Dopłata do jedynki 550 USD

Uwaga !

Dokumenty potrzebne w podróży – ważny: paszport 6 miesięcy od daty powrotu.