Ogłoszenia 29X – 5XI

Dziś przeżywamy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni i za wszystkie łaski, które tutaj otrzymujemy. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Zebraliśmy 6415 zł. i 2 euro.

Dziś zostanie odprawiona msza święta w intencji uczestników parafialnej pielgrzymki do Grecji o 16:00, a po mszy świętej odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe w sali Mikroklimat. Serdecznie zapraszam. 

W środę – 1 listopada – będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Wszystkich Świętych. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 10:30. Kazania wygłosi Franciszkanin o. Ignacy, proboszcz parafii św. Jana Sarkandra w Górkach Wielkich – Sojce. Na Sumę Odpustową i procesję Eucharystyczną zapraszam wszystkich parafian, strażaków do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe, panie i panów w strojach regionalnych, orkiestrę a także dzieci w strojach świętych. 

O 13:45 odprawimy nieszpory i udamy się w procesji na cmentarz, gdzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Z racji Odpustu i Uroczystości Wszystkich Świętych możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami a do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się 2 i 3 listopada na różańcu godzinę przed mszą wieczorną, a od 4 do 8 listopada codziennie, pół godziny przed mszą świętą wieczorną, Koronką do Bożego Miłosierdzia. W zakrystii i kancelarii parafialnej można jeszcze składać kartki z wypominkami za zmarłych

Przypominamy również, że jeżeli ktoś pragnie po 20 latach dalej opiekować się grobem swoich bliskich, należy to zgłosić w kancelarii i złożyć na dalsze 20 lat ofiarę, kwota ta wynosi obecnie 300 zł. Na remont i stawianie nowych pomników trzeba uzyskać pozwolenie w kancelarii.

We wtorek zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17:30 a o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta już z Uroczystości Wszystkich Świętych.

Od piątku 3 listopada w kancelarii parafialnej i zakrystii można składać karteczki z intencjami mszalnymi za zmarłych na rok 2024. Bardzo proszę, aby osoba zamawiająca intencję mszy świętej na kartce podała swoje imię i nazwisko oraz adres.

W Uroczystość Wszystkich Świętych jak co roku będzie zbierana ofiara przy cmentarzu na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem i rozbudową cmentarza. Przy tej okazji dziękuję panu Jaromirowi Greniowi za zorganizowanie tej kwesty i wszystkim zaangażowanym parafianom.

W dzisiejszą Niedzielę, 29 Października (po mszach świętych) oraz 1 Listopada (Przez cały dzień), młodzież, w domu parafialnym „Mikroklimat”, będzie rozprowadzać znicze. Dochód ze sprzedaży zniczy zostanie przeznaczony na działalność Grupy Młodzieżowej oraz na wyjazd rekolekcyjny przez wakacje. Zapraszamy gorąco do zakupu i wsparcia ich działalności.

W piątek 3 listopada przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę, aby w danych godzinach czuwały wyznaczone wspólnoty parafialne. Porządek zamieszczony jest przy intencjach mszalnych. Pierwsze pół godziny może być prowadzone np. różaniec, a drugie pół godziny w ciszy. Wszystkich parafian zachęcam przez cały dzień do nawiedzania kościoła i adoracji. 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Z Pierwszego Piątku na Pierwszą Sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim o 6:00. Jeśli ktoś chciałby zadeklarować swoją obecność na czuwaniu o danej godzinie proszę o wpisanie się na listę z tyłu kościoła. 

W sobotę od 8:30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy ich zgłaszać.

Serdecznie zapraszamy na randki małżeńskie „Przystańcie w drodze” prowadzone przez małżeństwa.

Od 18 listopada w sobotnie wieczory w Sali Mikroklimatu w Domu Parafialnym w miłej atmosferze każde małżeństwo przy swoim stoliku z kawą i dobrym ciastem będzie mogło posłuchać na temat sakramentu małżeństwa, finansów, seksualności czy komunikacji. Zapraszamy na 7 spotkań, rozpoczynamy o godz. 19. Zapisy u księdza proboszcza lub Barbary i Ireneusza Mendroch tel. 692221377. Koszt udziału w tych 7 spotkaniach to 200 zł.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ BĘDZIEMY GOŚCIĆ W NASZEJ PARAFII DZIECIĘCĄ GRUPĘ TEATRALNA Z PARAFII MB RÓŻAŃCOWEJ W SKOCZOWIE, KTÓRA WYSTAWI W NASZYM DOMU PARAFIALNYM O GODZINIE 17:00 SPEKTAKL PT. „OBECNY. JEZUS OCZAMI BŁ. CARLA ACUTISA”. JEST TO PRZEDSTAWIENIE O CHŁOPCU, KTÓRY ŻYŁ W NASZYCH CZASACH I ZMARŁ W WIEKU 15 LAT. JEST PATRONEM OD INTERNETU. SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY