Ogłoszenia 5XI – 12XI

W dzisiejszą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii dziecięcą grupę teatralna z parafii MB Różańcowej w Skoczowie, która wystawi w naszym domu parafialnym o godzinie 17:00 spektakl pt. „Obecny. Jezus oczami bł. Carla Acutisa”.
Jest to poruszające przedstawienie o chłopcu, który żył w naszych czasach i zmarł w wieku 15 lat w 2006 roku a w 2020 został beatyfikowany. Jest patronem od internetu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Do 8 listopada możemy zyskać odpust za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić do 8 listopada codziennie, pół godziny przed mszą świętą wieczorną, Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W kancelarii parafialnej i zakrystii można składać karteczki z intencjami mszalnymi za zmarłych na rok 2024. Bardzo proszę, aby osoba zamawiająca intencję mszy świętej na kartce podała swoje imię i nazwisko oraz adres.

Bóg zapłać za ofiary złożone przy cmentarzu na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem i rozbudową cmentarza. Zebraliśmy 11800 zł i 25 euro. Przy tej okazji dziękuję panu Jaromirowi Greniowi za zorganizowanie tej kwesty i wszystkim
zaangażowanym parafianom.

W czwartek zapraszam wszystkich uczniów szkoły podstawowej na mszę świętą szkolną na godz. 17:00. Po mszy świętej o 17:40 w Sali Mikroklimat odbędzie się spotkanie dla rodziców uczestników zimowiska w Zakopanem – Harendzie.
Proszę o wpłatę zaliczki 200 zł.

Wójt Gminy Brenna zaprasza na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Gminie Brenna, które rozpoczną się w kościele ewangelickim Apostoła Bartłomieja w Brennej 11 listopada o godz. 10:00 nabożeństwem ekumenicznym.

Serdecznie zapraszamy na randki małżeńskie „Przystańcie w drodze” prowadzone przez małżeństwa. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy relację z pogrzebu żołnierza Rudolfa Mojeścika, który odbył się 17 października.

Od 18 listopada w sobotnie wieczory w Sali Mikroklimatu w Domu Parafialnym w miłej atmosferze każde małżeństwo przy swoim stoliku z kawą i dobrym ciastem będzie mogło posłuchać na temat sakramentu małżeństwa, finansów, seksualności czy
komunikacji. Zapraszamy na 7 spotkań, rozpoczynamy o godz. 19. Zapisy u księdza proboszcza lub Barbary i Ireneusza Mendroch tel. 692221377. Koszt udziału w tych 7 spotkaniach to 200 zł.

Są jeszcze wolne intencje w niektóre dni końcem listopada i w grudniu. 

Bóg zapłać za materialne wsparcie naszej parafii.