Ogłoszenia 14 VII – 21 VII

W lipcu i sierpniu msze święte w tygodniu odprawiane są według porządku wakacyjnego, czyli w poniedziałki i czwartki o 17:00, a w wtorki, środy i piątki o 7:00. W pierwszy i trzeci piątek będzie także msza św. o 17:00

We wtorek, 16 lipca, przypada w naszej parafii Uroczystość ku czci NMP z Góry Karmel. Msze święte będą o 7:00, 9:00 i 17:00.

W przyszłą niedzielę, natomiast będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość́ Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Kazania wygłosi i Sumę Odpustową o godz. 10:30 odprawi ks. dr. Stanisław Puchała, emerytowany proboszcz parafii katedralnej w Katowicach.

Na Sumę̨ odpustową i procesję zapraszam poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu, orkiestrę̨, dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, kobiety i mężczyzn w strojach regionalnych i wszystkich parafian. O godz. 15:30 odprawimy nabożeństwo do NMP Szkaplerznej z obrzędem przyjęcia szkaplerza. 

Nowennę do MB Nieustającej pomocy, w czasie wakacji, będziemy odprawiać w środy po mszy świętej porannej.

W czwartek 18 lipca, odprawiona zostanie msza święta z nabożeństwem w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o 18:30 modlitwą do Ducha Świętego. Po mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wody, soli i oleju.

Zachęcam do czytania prasy religijnej. W dzisiejszym numerze GN znajdziemy m.in. artykuł o związkach niesakramentalnych.

Bóg zapłać wszystkim za materialne wsparcie naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne, szczególnie na remont schodów i zabytkowej bramki wejściowej. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu z konserwatorem zabytków. 

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dobrego wypoczynku w czasie wakacji. Niech Boże błogosławieństwo Was prowadzi i ochrania.