Ogłoszenia 12 V – 19 V

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do Ojca, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dziś tę ludzką naturę wynosi na wyżyny nieba wskazując nam ostateczny cel naszego życia.

W sobotę 43 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło Komunię Świętą. Do piątku będzie trwał tzw. biały tydzień, w którym dzieci w strojach komunijnych będą codziennie przychodzić na nabożeństwo majowe i mszę świętą. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Bardzo dziękuje również za posprzątanie kościoła wraz z obejściem i wykoszenie trawy.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę o 15:30, od poniedziałku do piątku o 17:00 a w soboty o 17:30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci za udział otrzymują obrazki.

W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą  odprawiamy codziennie w ramach nabożeństwa majowego.

W poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Rozpoczynamy czuwania Fatimskie. Zapraszamy na 16:00 na Fatimskie Czuwanie Maryjne o prowadzenie, którego proszę FZŚ, a o 17:00 odmówimy Różaniec Fatimski i zakończymy go procesją dookoła kościoła a następnie odprawimy mszę św. ku czci MB Fatimskiej

W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na mszę świętą szkolną.

Radę Parafialna zapraszam na spotkanie dziś po mszy popołudniowej (ok.17:00) na probostwo.

1 czerwca 2024 r odbędzie się XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Nasz dekanat organizuje wyjazd na to spotkanie. Chętni mogą zapisać się w zakrystii.

Bóg zapłać za materialne wsparcie naszej parafii, za wszystkie ofiary składane na tacę, czy przelewane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

Zarząd OSP w Górkach Wielkich informuje, że w dniach 18 i 19 maja zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna w celu zebrania środków finansowych na cele statutowe tutejszej jednostki. Zbiórka odbędzie się przed mszami niedzielnymi w rejonie naszego kościoła. Bardzo prosimy o wsparcie działalności OSP. Za Każdy dar skaładamy serdeczne Bóg zapłać.